راهنمایی برای کاربران تازه :
این بازی یه بازی اینترنتی و به سبک RPG یا همون Role Playing Game هستش و شما در این بازی بعد از انتخاب نوع کاراکترتون ( مرد یا زن / HUnter, Warrior, Mage,…. ) می تونین وارد بازی بشین.
در بازی دو گروه وجود دارند :

راهنمایی برای کاربران تازه :
این بازی یه بازی اینترنتی و به سبک RPG یا همون Role Playing Game هستش و شما در این بازی بعد از انتخاب نوع کاراکترتون ( مرد یا زن / HUnter, Warrior, Mage,…. ) می تونین وارد بازی بشین.
در بازی دو گروه وجود دارند :۱- Alliance ها که شامل Human – NightElf – Gnome – Dwarf – Deraeni میشه
۲- Horde ها که شامل Orc – Undead – Tauren – Troll – BloddElf میشه
این دو گروه سالیان سال هست که با هم در حال جنگ هستن
کسانی که بازی Warcraft3 رو انجام داده باشن خیلی سریع تر می تونن با این بازی رابطه برقرار کنن
بعد از ورود شما باید حواستون به خیلی چیزها باشه :
- باید Level بگیرین : یعنی از لول ۱ برسین به لول ۷۰ – که اینکار اول خیلی ساده است و بعد سخت تر میشه
- باید قدرتهای جدیدی یاد بگیرین : به ازای هر ۲ لول که بگیرین می تونین یک سری قدرتهای جدید یاد بگیرین
- باید لباس ( زره ) و ابزارهای جنگی بخرین : توی بازی برای جنگیدن نیاز به ابزارهای جنگی و زره دارین
- باید پول جمع کنین : برای یاد گرفتن قدرتهای جدید – لباس ها و ابزار های جنگی جدید باید پول بدین
- باید شغل انتخاب کنین ( آهنگری – معدنچی – خیاط و …. ) : از طریق این شغل شما پول بدست میارین
- باید افتخار جمع کنین : توی بازی در اصل دو گروه هستن که با هم دشمن هستن که اگر شما یکی ار افراد گروه مخالف رو بکشین افتخار جمع می کنین که با این افتخار می تونین زره های خفن بخرین
- و …..
در بازی یکسری ماموریت ( Quest ) وجود داره که شما با انجام دادن اونها پول و یا ابزار الات خوبی گیر میارین
و بالاخره مهمترین و قشنگترین قسمت بازی BattleGround ها و Instance هاست :
BattleGround یه جایی شبیه میدون جنگه که شما و افراد هم گروهیتون میرین اونجا و با گروه دشمنان می جنگید و افتخار کسب می کنین
Instance هم جایی هستش که شما و دوستان و هم گروهی ها میرین و با کشتن دشمن پول خوب و ابزار و لباسهای خوبی گیر میارین
در نهایت اگر حوصله و جنبه یک بازی خفن رو دارین World of Warcraft آخرین و بهترین انتخابه
بیشتر کوئست ها به این صورت هستند که یا باید یه item ی رو به دست کسی برسونی و یا بری یه item هایی رو پیدا کنی و بعد ببری برای همون فرد که کوست رو ازش گرفتی و یا شخص دیگه ای که بهت گفته میشه.
خب شما برای حل یک کوئست باید اسم اون رو یادداشت کنید و بعد Alt+Tab رو بزنید و از بازی موقتا بیاید بیرون و بعد …
به فرض می خوایم کوست Lost Armaments رو انجام بدیم.
مراجعه می کنیم به سایت WoWHead و بعد در قسمت سرچ یه کلمه از عنوان کوست مثلا در اینجا Armaments رو سرچ می کنیم.
در نتیجه جستجو به تب Quests رفته و کوست مورد نظرمون رو از لیست پیدا می کنیم و روی اون کلیک می کنیم.
حالا مشخصات اون کوست رو میبینیم ، مشخصه که باید ۸ تا Sin’dorei Armaments پیدا کنیم. روی اسم item کلیک می کنیم حالا جزییات اون item میاد و می تونیم بفهمیم از کجا گیرش بیاری و یا می تونیم به قسمت comment ها در پایین صفحه همون صفحه کوست مراجعه کنیم و میبینم اعدادی رو نوشتن مثلا ۳۴,۶۸ ، این یعنی item در اون مختصات قرار داره.
وقتی توی بازی دکمه M رو فشار بدید که نقشه بیاد اون پایین نوشته mouse cursur که همون مختصات هست و شما توسط این می تونید مختصات item رو بسنجدید و به این طریق به طرف item برید.
بعد از جمع آوری item ها شما باید ، اون ها رو تحویل بدید . خوب می خوایید تحویل کی بدید ؟
تو همون صفحه کوست تو سایت wowhead در سمت راست صفحه یه قسمتی وجود داره به اسم Quick Facts ، پایین یه قسمتی داره نوشته Start , End .
Start : اون فردی هست که کوست رو ازش گرفتید.
End : اون فردی هست که کوست رو باید تحویلش بدید.
روی هر کدوم کلیک کنید ، یه نقشه میاد و بعد یه دایره زرد روی نقشه هست که مکان اون فرد رو نشون میده !
یه روش دیگه هم هست یه نرم افزار کوئیست هلپر کپی کن تا جای کوئیست ها رو بهت نشون بده این فکر کنم راحت تره!
انتخاب کلاس تواین بازی بسته به عشقته.این بازی M M O R P G هست نه یه بازی اول شخص یا سوم شخص.
اگه می خواین کلاسی روانتخاب کنین حرفه ای یا مبتدی برین اول ببینین نقش کلاس چیه.چه نقشی رودوست دارین.
فرض کنین شمابدون درنظرگرفتن نقشpriestروانتخاب می کنین وقتی واردبازی می شین متوجه می شین تاجایی که ممکنه بایدازدمیج دادن پرهیزکنیددرحالیکه می خواهیدهمه جاروبه آتش بکشید.خوب پس درحقیقت وارلاک بدردتون می خوره.این یه مثال بود
انتخاب کلاس یعنی انتخاب نقش وپذیرش مسئولیت.وبعدهم اینکه ازspellهای این کلاس خوشتون می آد یانه.یکی ازنقش
tankخوشش می آدولی دوست نداره همش باشمشیرحمله کنه پس می تونهshamanیاdruidروانتخاب کنه.
بازهم می گم این بازی M M O R P G یابزرگترین بازی نقش آفرینی چندنفره آنلاین هست:
MassivelyMultiplayerOnlineRolePlayingGame موفق باشید
شما در آغاز میبایست کاراکتر شبیه به خصوصیات اخلاقی خود را پیدا کنید.تمامی کاراکتر ها دارای قدرت جنگیدن میباشند.
۱٫پریست.آرام مهربان با نیروهای فراوان دارای روحی لطیف است و بیشتر زندگی میبخشد.به کسانی پیشنهاد میشود که همیشه دوست دارن در جمع قرار بگیرن و از پشت دوستان خود را حمایت کنن.در هه مد های بازی در گروه جای ویژه دارد و بیشتر به خانمها پیشنهاد میشود.بلود الف این گونه بسیار زیباست.
۲٫پالادین.محکم استوار فیزیکی میجنگد میتواند از مرگ بگریزد و دیگران را شفا دهد.بیشترین کاربردش تانک شدن و شفا دادن است. به کسانی پیشنهاد میشود که میخواهند در بازی معجزه کنند و محبوب باشند.
۳٫هانتر.شکارچی تمام موجودات زنده.همیشه همراه حیوان دست آموزش میجنگد و برای همه ایجاد دردسر میکند.به کسانی پیشنهاد میشود که میخواهند از دور دیگران را غافلگیر کنند.
۴٫روگ.هیچ وقت دیده نمیشود گرفتن انتقام براش خیلی آسون است .تک رو است و هیچ رحمی ندارد.به کسانی پیشنهاد میشود که دوست دارند در خفا حریفان رو نابود کنند و دیگران ساعتها از ترس او به دنبالش بگردن.گرفتن انتقام با روگ خیلی آسون است فقط کافیست خنجرهای تیزی داشته باشید.
۵٫وارلاک.جادوگر سایه ها از او بترسید او فقط یک دشمن دارد .کاری جز کشتن بلد نیست.به کسانی پیشنهاد میشود که فقط میخواهند بکشند.از کنار دیگران رد شوید و از مردنشان لذت ببرید.
۶٫میج.سرما و گرما در دستان اوست.میتواند شما را به گوسفند تبدیل کند.نزدیک شدن به او خیلی سخت است.کسانی که به جادوگری علاقه دارند پیشنهاد میشود.
۷٫دروید.هیچ وقت نمیتوانید بفهمید او چه موجودیست.تمام مدت در حال عضو کردن شکل خود است.از بازی کردن با او خسته نمیشوید. میتواند مثل یک میج از دور بزند یا مثل یک پالادین تانک شود و یا اینکه دیده نشود و مثل یک روگ از پشت ضربه بزند و در آخر اینکه مثل یک پریست دوستان خود را شفا بدهد.به کسانی پیشنهاد میشود که زود خسته میشوند آنها هیچ وقت از دروید خسته نمیشوند.
۸٫شمن.قدرت باد و رعدو برق در اختیار اوست.گیلد ها و گروها اون رو میپرستن مثل یک ناجی.برای همه مفید است و برای دشمنان خطرناک.پیشنهاد میشود با گروهی که شمن دارند درگیر نشوید.دارای تنوع زیادی است و به کسانی پیشنهاد میشود که میخواهند برای دیگران کاری کرده باشند.موجودیست اجتماعی.
۹٫ورییور.جنگجوی خستگی ناپذیر .بلاخره باید یکی جنگ رو شروع کنه این کار این کلاسه.اگه فکر میکنید یک تنه میتونید همه را بزنید امتحانش کنید.چرا جنگ را شما شروع نمیکنید تا خشونت را به دیگران نشان دهید.
دنیای وارکرافت (به انگلیسی: World of Warcraft) یا به اختصار WoW، یک بازی سبک فانتزی از سری وارکرافت که توسط بلیزارد انترتینمنت ساخته شده و در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت بلیزارد انترتینمنت برای رایانه منتشر شده‌است.
این بازی چهارمین سری از مجموعه بازی وارکرافت می‌باشد، که اولین بازی از این سری با عنوان وارکرافت:ارکها و انسانها در سال ۲۰۰۴ منتشر شده‌است.
اولین بسته الحاقی این بازی با عنوان دنیای وارکرافت: جنگ صلیبی سوزان در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۷، و دومین بسته الحاقی با عنوان دنیای وارکرفت: خشم پادشاه لیچ در ۱۳ نوامبر ۲۰۰۸ منتشر شده‌است و سومین بسته الحاقی به نام دنیای وارکرفت: تحول بزرگ، در حال ساخت است.
وارکرفت نام یک مجموعه بازی رایانه‌ای در ژانر استراتژیک و محصول کمپانی بلیزارد انترتینمنت است. نام این بازی در فارسی به «جنگجو» یا «جنگ پیشه» ترجمه شده‌است.

نسخه اول این بازی که بر روی سیستم عامل داس روانهٔ بازار شده بود به نوبهٔ خود شاهکاری در سری بازی‌های رایانه‌ای بود.
مبارزه در دنیای وارکرفت


تمام نسخه‌های این بازی از بهترین بازیهای سال و زمان خود بوده‌اند و اکنون نیز طرفداران آن ها در سراسر دنیا به میلیونها نفر می‌رسد.
اساس این بازی بر اساس افسانه‌های اروپایی پس و پیش از قرون وسطی پایه ریزی شده‌بود. نژادها و مکان‌های تخیلی را می‌توان از ویژگی‌های این بازی دانست.
اولین نسخهٔ آن در سال ۱۹۹۴ با عنوان WarcraftI: Orcs & Humans روانه بازار شد، که در زمان خود تحوّلی شگرف در صنعت بازی استراتژی همزمان به وجود آورد.
پس از موفقیت نسخهٔ اول، شرکت بلیزارد در سال ۱۹۹۵ نسخه دوم بازی را با عنوان Warcraft II: Tides of Darkness تحت سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ ساخت که موفقیت نسخه اول را تکرار کرد. سپس در سال ۱۹۹۶ نسخه گسترش یافته و تکمیل شدهٔ Warcraft II را با عنوان Warcraft II: Beyond the Dark Portal عرضه کرد. با گسترش شبکهٔ جهانی اینترنت و سرویس‌های خدماتی بازی‌های آنلاین همانند پلاتو، نسخهٔ تحت شبکه جهانی این بازی نیز در سال ۱۹۹۹ با عنوان Warcraft II: Battle.net Edition روانه بازار شد.
نسخه سوم Warcraft تحت عنوان Warcraft III: Reign of Chaos در سال ۲۰۰۲ تولید و عرضه شد که به موفقیت چشمگیری دست یافت و بازی سال شناخته شد.
در سال ۲۰۰۳ و در پی تکمیل موفقیت‌های قبلی Warcraft III: The Frozen Throne به عنوان نسخهٔ گسترش یافته عرضه شد.
این بازی یکی از مهم‌ترین بازی‌های حال حاضر جهان به شمار می‌رود و در مسابقات ESWCوWCG همواره حضور دارد و بازیکنان حرفه‌ای آن از این راه کسب در آمد می‌کنند. سرعت بالا در تصمیم‌گیری، تصمیم‌های مناسب و عکس العمل‌های سریع استراتژیکی از عوامل مهم موفقیت در این بازی به شمار می‌روند. این بازی فشار فکری بسیار زیادی بر بازیکن وارد می‌کند و می‌توان آن را با ورزشی مثل شطرنج مقایسه نمود.
در سال ۲۰۰۴ شرکت اکتیویژن بلیزارد بازی چند نفره آنلاین (MMORPG = Masive Multiplayer Online Role Playing Game) جهان جنگجویان (World of Warcraft) را روانه بازار کرد که تا به حال با استقبال بالغ بر ۱۱٫۵ میلیون مشترک در سر تا سر جهان در سال ۲۰۰۹ مواجه شده‌است.
اکنون نیز از سری بازی‌های دنیای وارکرفت گسترش دهنده The burning crusade wrath of lich king عرضه شده.
همچنین از شخصیت‌های این بازی اسباب بازی‌های مخصوص کودکان نیز به بازار عرضه شده‌است.
گرافیک بازی به صورت خیلی خوبی توسط تیم طراحی بلیزارد طراحی شده و با زوم کردن روی محیط بازی هیچ اختلال گرافیکی در بازی مشاهده نمی‌شود و احتیاجی به کارت‌های گرافیک بسیار قوی نیست. تمام موضوع‌ها به صورت سه بعدی طراحی شده‌اند و نحوه زوم کردن در محیط بازی ایده جالب و جدیدی را به دنیای بازیهای استراتژیک آورده‌است به صورتی که از طرف مایل بر محیط زوم می‌کند وقتی که از نیروهای جادویی خود استفاده می‌کند واکنش‌ها بسیار قشنگ طراحی شده اند.
نقل از ویکی پدیا
پچ لیچ کینگ
پادشاه لیچ یا The Lich King موجودی بود که توسط کیل جیدن فریبنده از روح شمن ارک نرزول خلق شد. ابتدا در اسارت سریر یخی بود، پادشاه لیچ سرانجام با انسانی به نام آرتاس منتیل یکی شد. او مسئول بوجود آمدن مخلوقات غضب بود و توسط ارتباطی تلپاتی غضب را از بالای سریر اش قله کوه یخی رهبری می کند.
پادشاه لیچ اصلی‌ترین دشمن جهان هنر نبرد در خشم لیچ کینگ است.
تولد شاه لیچ

هنگامیکه نرزول جهان مرده درانور را ترک کرد. فورا توسط کیل جیدن اسیر شد. شیطان مشتاق گرفتن انتقام از ارک بود. کیل جیدن پیمان خونی که سال ها پیش گسسته شده بود را انکارکرد و آن را پابرجا دانست. روح نرزول هنگامی که بدنش تکه تکه می‌شد زنده بود. مورد بخشش کیل جیدن قرار گرفت و با وی توافق کرد تا بار دیگر به شیطان خدمت کند. دقیقاً همان‌طور که فریبنده نقشه کشیده بود. روح نرزول در قالب کریستالی مرموز به نرثرند فرستاده شد، این قطعه یخی حس آگاهی او را ده‌هزاربار افزایش داد تا زمانی که توسط قدرت کیل جیدن اسیر بود. اُرک دیگر آن نرزول نبود که نابود شده بود، لیچ کینگ موجودی که با قدرت هایی بسیار ژرف خلق شده بود.
پیمان کل توزاد

کل توزاد وفادارترین خادم لیچ کینگ یکی از اعضای سابق بلند پایه فرقه کیرین تور توسط احظار ذهنی لیچ کینگ به نرثرند فراخوانده شد، وی در طول حضور در کیرین تور همواره به مطالعه بر دانش ممنوعه نکرومنسری اصرار می ورزید ولی این امر با مخالفت اعضا مواجه می شد. او با فراخوان لیچ کینگ راهی نرثرند شد و با نرزول هم پیمان شد، نرزول به او وعده جاودانگی و قدرت بسیار در قبال وفاداری و اطلاعتش داد. لیچ کینگ به او اجازه داد تا هیات انسانیش را حفظ کند و به میان مردم لرداران رود و آیین اشقیا را تبلیغ کند.

سازماندهی غضب

شاه لیچ به ازروت فرستاده شده بود، در نرثرند فرود آمد. جایی یخی که قطعه یخی او را به شکل یک سریر آورد. جایی که او می‌بایست سازماندهی نامردگان غضب را شروع می‌کرد و مراحل ضعیف شدن جهان را برای حضور لژیون سوزان فراهم می‌کرد. این ارتش جدید نمی‌خواست قربانی نبرد جاری که به شکست ارک در تسخیر ازروت شده بود باشد. لردان وحشت که توسط تایکوندریوس رهبری می‌شد برای مراقبت از او فرستاده شدند. در سریر یخی، شاه لیچ با قدرت‌های ذهنی اش آزمایش کرد و موجودات زنده بومی را در بندگی خویش نگه اشت. طاعون نامردگان که از سریر یخی می‌آمد هرکدام از آن‌ها را به خدمتگذاران نامرده خویش تبدیل کرد. بدینسان با استفاده از قدرت ذهنی و نکرومانسی او توانست بیشتر قسمت‌های نرثرند را تسخیر کند. همچنانکه او روان های بیشتری را می‌بلعید او به تنهایی در قدرت رشد می‌کرد چنانچه شخصا کنترل نامردگان را برعهده داشت که به او «خوراک مورد نیاز بیشتری» می‌داد. این گونه بود که قدرت او شروع به رشد کرد. حقیقتی که لردان وحشت بخوبی از آن اگاه بودند.
شاه لیچ وارد جنگی با پادشاهی ازجول-نروب شد. ساکنان باستانی که در برابر طاعون نامردگان او مقاوم بودند. ۱۰ سال نبرد به نام جنگ عنکبوت سرانجام با اولین پیروزی بزرگ لیچ کینگ پایان یافت. (زمانی که نروبین‌ها در مقابل طاعون مقاوم بودند، اجسادشان می توانست دوباره زنده شود)، لیچ کینگ توسط دشمنانش تحت تاثیر قرار گرفته بود، بهرحال ساختار نروبین را بعنوان عهدی به اربابان سرسخت و کهن عنکبوت‌ها در اختیار خویش گرفت.
اکنون کنترل کامل بر بیبشتر نرثرند داشت. لردان وحشت نرزول را وادار کردند تا با نقشه آماده سازی جهان ازروت برای تهاجم لژیون سوزان که موافقت کرده بود را اجراکند.
سپس شاه لیچ با قدرت دورآگاهی خویش در ازروت به جستجو پرداخت و هر روح تاریکی که ممکن بود ندای او را پاسخ دهد فراخواند. کل‌توزاد یک جادوگر و یک مقام والا از شورای کیرین‌تور دالاران، به فراخوان او پاسخ داد. کل‌توزاد خود را خیلی زود به لیچ کینگ رساند، و صادقانه به او در اولین اقدام با پیدایش آیین اشقیا خدمت کرد. آیینی که می‌بایست شاه لیچ را بعنوان خدا عبادت می‌کردند و نکرومانسی به آنها می‌آموخت تا کمک بهتری به نیروهای نامرده باشد. (برای آگاهی بیشتر از داستان کامل لطفا به مقالات مسیر لعنت شده و کل‌توزاد مراجعه کنید)
کل‌توزاد و لرد وحشت ملگانس راه اشاعه آن را آموخته بودند، اما نرزول، همیشه به فکر توطئه کیل جیدن، مخفیانه در جستجوی راهی برای خروج از زندانش بود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 دی 1389    | توسط: amir mahdipoor    | طبقه بندی: world of warcraft،     نظرات()