بازی باحالیه!
بورو ام(ادامه مطلب!)

انیمیشن Rango قرار است سال آینده راهی سینماهای دنیا شود و از روی آن بازی کامیپوتری ای به همین نام هم عرضه خواهد شد. این بازی توسط استودیوی بازیسازی Artificial Mind and Movement در حال ساخت است که تا کنون بازی هایی مانند Naughty Bear ،Wet، نسخه PSP بازی Dante’s Inferno و چند عنوان دیگر را ساخته است. اگر چیزی درباره این فیلم یا بازی نمی دانید، دلیلش این است که به تازگی اولین تریلرهای آن منتشر شده و به طبع کمپانی بازیسازی هم نمی توانسته اطلاعاتی را از این بازی منتشر کند. EA به تازگی اطلاعات جدیدی از این بازی را منتشر کرده که به واسطه آن می توان اطلاعاتی از فیلم را هم به دست آورد. اولین نکته ای که درباره این بازی جلب توجه می کند، این است که Rango نزدیک به یک سال و نیم است که در دست ساخت بوده است. این موضوع کمی غیر معمول است، چون اکثر بازی هایی که بر مبنای فیلم ساخته می شوند، در مدت زمان بسیار کمتری ساخته و راهی بازار می شوند. در زمانی که این پیش نمایش را می خوانید، بازی در مرحله Pre-Alpha قرار دارد. در دموهایی که از بازی منتشر شده، چند محیط مختلف در این عنوان دیده شدند که فضای کلی بازی را به خوبی معرفی می کردند. داستان فیلم درباره آفتاب پرستی است که در شهری به نام Dirt به یک کلانتر (Sheriff) تبدیل می شود و اتفاقات باورنکردنی ای را تجربه می کند. داستان بازی همان خط داستانی فیلم را روایت می کند، با این تفاوت که شما در بازی می توانید دنیا وحشی Rango را از نزدیک تجربه کنید.

EA به اینکه گیم پلی بازی را بسیار در دید قرار دهد، علاقه زیادی دارد. در اولین منطقه بازی، Rango ماجرایش را در صحرای خشن و آفتابی شروع می کند. محیط بازی طوری است که بازیکنان با یک گیم پلی پلتفرمر بسیارخوب روبرو خواهند شد. اشیاء بسیار زیادی در محیط دیده می شدند که بازی را کمی شلوغ جلوه می دادند. باند ماریاچی (Mariachi) رنگو را دنبال می کردند و او هم از دست آن ها فرار می کرد. او در طول بازی سلاح نیز به دست می آورد که به وسیله آن می تواند به دشمنانش تیراندازی کند و جنگ عظیمی را راه بیندازد. به نظر می رسد که راه انداختن جنجال های مختلف و بزن بهادری های رنگو پس از مدتی به روند اصلی بازی تبدیل شوند. در بازی این قابلیت هم قرار گرفته که بتوان آن را از دید اول-شخص هم بازی کنید. البته به گفته سازندگان این امکان در برخی قسمت ها در دست خواهد بود. همان طور که در بازی پیش خواهید رفت، می توانید قابلیت های خود را ارتقاء دهید. در طول بازی با از بین بردن شخصیت هایی که دنبال شما هستند، می توانید قدرت های بیشتری به دست بیاورید.

این قسمت بازی در داستان اصلی جایی ندارد و هنوز مشخص هم نیست که بازی با این قسمت قصد دارد به چه هدفی برسد. زمانی که داستان بازی دیگر زیر نور آفتاب روایت نمی شود، محیط بازی شکل و شمایلی تازه و داستان بازی حالت دیوانه واری به خود می گیرد. محیط بعدی بازی را زامبی های جونده ای تشکیل داده بودند که در هیچ بازی ای مانند آن ها را ندیده اید. در بیابان تاریک جاهای عجیبی طراحی شده اند که رنگو باید به آن مکان ها برود. البته این قسمت به نظر Mini Gameهایی بودند که در موازات داستان اصلی قابل بازی کردن هستند. تا اینجا بازی کمی عجیب به نظر می رسد. اما محیط بعدی که در بازی مشاهده شد، بسیار برای طرفداران قدیمی بازی های پلتفرمر آشنا خواهد بود و همان سیستم را دارد. این قسمت شامل بپر بپرهای زیاد همراه با خراب کردن های بی شمار است. هنوز مدت زمان زیادی تا عرضه بازی مانده و مدت زیادی هم از آغاز کار ساخت این بازی می گذرد، اما به نظر می رسد که با یک بازی سرگرم کننده بسیار بامزه روبرو باشیم. این بازی قرار است در مارچ سال 2011 برای Xbox 360 ،PS3 ،Wii و DS همزمان با اکران فیلم، منتشر شود.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 دی 1389    | توسط: amir mahdipoor    | طبقه بندی: اطلاعات در مورد بازی های غیره!،     نظرات()