بخون دیگه!

زمانی زیادی از عرضه آخرین Need for Speed با نام Hot Pursuit نگذشته كه EA باز هم تصمیم دارد یك شماره دیگر از این سری را عرضه كند. آن ها سخت مشغول كار روی این عنوان هستند. Shift 2 Unleashed توسط همان تیمی ساخته می شود كه در سال 2009 عنوان Need for Speed: Shift را عرضه كردند. در حقیقت نام Need for Speed فقط روی جلد این بازی معنا دارد، ولی EA سعی دارد موفقیت این نام را در دو دسته Arcade و شبیه ساز گسترش دهد. این بار با Shift 2 آن ها مستقیما روی سری Forza و Gran Turismo تمركز كرده اند. آیا این بازی توانایی رقابت با دو عنوان بزرگ سبك مسابقه ای كه هم از نظر امتیاز بالا هستند و هم از لحاظ فروش را دارد؟ در این Hands-On به بررسی این موضوع می پردازیم. دیروز برای اولین بار این بازی به مطبوعات نشان داده شد و مارکوس نیلسون (Marcus Nilsson) كه یكی از كارمندان استودیوی DICE است، این بازی را طی یك اجلاس به همگان نشان داد. او در Shift 2 Unleashed نقش تهیه كننده بازی را بر عهده دارد و كل بازی زیر نظر او ساخته می شود. استودیوی DICE به خاطر سری Battlefield معروف است، ولی آن ها پشت بازی Rallisport Challenge برای Microsoft هم بوده اند. اگر كمی بیشتر دقت كنید، نام DICE را در پروژه های دیگر EA خواهید دید كه آن ها به نوعی درگیر ساخت این بازی ها هم بوده اند. بازی های اخیر Medal of Honor و Need for Speed: Hot Pursuit نمونه های این فعالیت هستند.

كار نیلسون هدایت استودیوی لندنی Slightly Mad Studios در طی پروسه ساخت بازی است. همچنین آقای پاتریک سودرلاند (Patrick Soderlund)، رئیس EA نظارت مستقیمی بر این بازی دارد. این ادعایی بزرگ از EA است كه این بازی از Forza و Gran Turismo هم بهتر خواهد شد. Forza 3 در سال 2009 جایزه بهترین بازی مسابقه ای سال را برد و Gran Turismo 5 هم پس از پنج سال ساخت، همانند یك جواهر می درخشد. نیلسون در كار خود خیلی مسمم است و هدفش از ساخت یك بازی شبیه سازی فقط تعداد ماشین های زیاد نیست. نكات مثبت جلوه های بصری Shift در این شماره بسیار بهتر شده اند. اگر نسخه قبل را بازی كرده باشید، نمای اول-شخص (داخل کابین) بازی را هرگز فراموش نمی كنید. نمایی كه پس از تصادف واقعا سر شما را تكان می داد و همه جا را تار می كرد. این بار كلاه ایمنی به شما كمك می كند كه بهتر رانندگی كنید و همانند یك راننده واقعی عمل كنید. تصادف ها این بار خیلی واقعی تر شده و نیلسون ادعا می كند كه هسته اصلی بازی بسیار قوی تر شده و نتیجه این كار ارتقاء موتور فیزیكی بازی هم بوده است. هر كسی كه Hot Pursuit را بازی كرده، قطعا سازندگان را به خاطر بخش جذاب Autolog ستایش كرده است. این بخش در قسمت چندنفره خیلی عالی عمل كرده و مسابقات جذابی بین شما و دوستانتان فراهم می كند. این موضوع در Shift 2 هم وجود دارد و سهم بزرگی از این بازی را گرفته است.

شما می توانید یك Profile برای خود درست كنید و یك گالری تشكیل داده و دوست برای خود پیدا كنید. بخش Autolog به این موضوع را اشاره می كند كه با كدام یك از دوستانتان توانایی رقابت دارید. همچنین می توانید عكس هایی را كه دوست دارید، برای دوستانتان Upload كنید و حتی در Profile آن ها نظر بدهید. می توانید بعد از این كه آن ها را شكست دادید، سر به سرشان بگذارید و بگویید كه شكست سختی از شما خورده اند. Autolog در این شماره خیلی پیشرفت كرده و دقیقا همانند یك شبكه اینترنتی و یا Facebook عمل می كند، طوری كه حتی ممكن است معتاد آن شوید. همانند Hot Pursuit در Shift 2 Unleashed سطح امتیاز و ارتقاء شما به میزان مسابقات بستگی دارد و با پیشروی در بازی Level شما بالاتر هم می رود. بازی روی یك صندلی رانندگی (D-Box Chair) امتحان می شد كه روی یك PC قدرتمند به نمایش در آمده بود. در نسخه دمو، مسیرهایی مثل شانگهای، استرالیا و پیست بزرگ بلژیك در شب وجود داشتند. سخت است كه روی چنین صندلی ای مسابقه دهید. با برخورد به هر دست انداز صندلی تكان می خورد و اگر به دیوار بخورید ضربه كاملا شبیه سازی می شود. بازی در اتاقی دیگر با کنترلر Xbox 360 هم قابل اجرا بود و در نهایت باید گفت تجربه این بازی بسیار هیجانی و حرفه ای است. بازی بسیار سرگرم كننده است و نمایش ها تا حالا، باگ های بسیار كمی داشته و مسلما تا زمان عرضه برطرف خواهند شد. پس از این همایش EA اعلام كرده كه بازی در نیمه دوم سال 2011 عرضه خواهد شد، پس نمایش های این روزها به نظر با نسخه اصلی فاصله آنچنانی ندارد. EA حساب زیادی روی این بازی باز كرده و جالب است كه ببینیم استودیوی Slightly Mad Studio چطور قصد دارد پا فراتر از Polyphony Digital و Turn 10 بگذارد. ویدیوها و اطلاعات جدید به زودی عرضه خواهند شد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 دی 1389    | توسط: amir mahdipoor    | طبقه بندی: اطلاعات در مورد بازی های غیره!،     نظرات()