بازی گرشاسب رو در اینجا كالبد شكافی كردیم:

نام بازی  گرشاسب
 سازنده  فن افزار شریف
 منتشر كننده  لوح زرین
 تاریخ انتشار  4 ابان 1389
 پلتفورم pc
 سبك  Action/Adventure/Fantasy

مقدمه:

چند سالی است كه ساخت بازی در ایران رونق گرفته است.ولی بازی خوب كم دیدید.بازی هایی مثل شمشیر نادر.عصر پهلوانان, رویین تنی و گرشاسب.شاید بهترین انان شمشیر نادر بوده است.سبك بازی شمشیر نادر مثل شاهزاده پارسی است ولی گرافیك بازی گرشاسب ما را یاد خود ان بازی می اندازد!

داستان

پس از به زنجیر کشیده شدن ضحاک بدست فریدون و پیروزی نیروهای نور بر سپاه تاریکی ، که سالیان به فرماندهی ضحاک بر خونیراث چیره شده بودند، زمان زیادی به طول نیانجامید که جای جای آن سرزمین پهناور را دیوان تسخیر کرده و هرکدام برای خود فرمانروایی پدید آوردند و راه نیروهای اهریمنی را پی گرفتند و به آزار و اذیت انسانها و اهوراهای سپاه نور پرداختند. هیتاسپ زرین تاج که یکی از بیرحم ترین این دیوان شرور بود و از نیروهای جادویی متعددی برخوردار بود در این میان برای خود در سرزمین های کوهستانی فرنبغ حکومتی ایجاد کرد و به همراه هیولاهای اهریمنی، دیوان و اشموغان زیردستش به غارت سرزمین های اطراف پرداخت. از جمله این سرزمین های مورد هجوم دیوان، دهکده کوهستانی سیاوشگرد بود که از دیرباز مکان رشد و پرورش پهلوانان متعددی بود. هیتاسپ در غارت این دهکده، اوروخشیه، برادر گرشاسپ را از میان می برد. گرشاسپ پهلوان به دنبال انتقام خون برادرش به سوی دژ هیتاسپ روانه می شود و در این مسیر متوجه می شود که در یورش هیتاسپ و یارانش به سیاوشگرد اتفاق بسیار مهمتری افتاده است و اراده و شجاعت گرشاسپ سرنوشتی بزرگ را رقم خواهد زد ...

گرافیك

این بازی با استفاده از موتور OGRE ساخته شده است.گرافیك این بازی مرا به یاد بازیهای شاهزاده ایرانی و سام ماجراجو می اندازد. گرافیك بازی هم مشكلاتی دارد:(اما كوچك)

این بازی جذاب نیست ولی با توجه به معماری خوب و سایه پردازی خوب از این مورد میتوان چشم پوشی كرد.این بازی بهترین گرافیك را در میان بازی های ایرانی دارد.مو های شخصیت اول بازی اصلا طبیعی نیست.

موسیقی و صداگذاری

موسیقی متناسب با سبك بازی : سنتی/موسیقی این بازی در هرچه بهتر شدن این بازی تاثیر بسیاری دارد مانند همه بازیها در این بازی با موسیقی بی نظیرش ترس را تجربه میكنید و واقعا یك جنگجو میشود(زیاد هیجان زده نشوید مجازی است)

گیم پلی

علاوه بر موس و كیبرد میتوانید با گیم پد هم انرا بازی كنید.در این بازی یك شمشیر دارید و یك گرز.سیستم QTE بسیار سریع عمل مكند.

نتیجه گیری:

بهترین بازی ایرانی كه البته شمشیر نادر هم  ترازش است.بازی خوبی است حتما انرا بازی كنید.

توجه:میتوانید این بازی را از فروشگاه ما بخرید.خرید

 

 داستان

 8
 گرافیك  9
 موسیقی  10
 گیم پلی  8.5
 نمره كلی  9

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 دی 1389    | توسط: amir mahdipoor    | طبقه بندی: اطلاعات در مورد بازی های غیره!،     نظرات()