قد بازی World of Warcraft
نام بازی:World of Warcraft
شرکت سازنده:Blizzard
تاریخ پخش:سال 2005

قد بازی World of Warcraft
نام بازی:World of Warcraft
شرکت سازنده:Blizzard
تاریخ پخش:سال 2005


باز هم از سری بازی ها warcraft محصول شرکت Blizzard.اما این باز متفاوت با بقیه نسخه ها.سبک بازی تغییر کرده(سبک قبلی Strategic بوده و به Role Playing تغییر کرده است).در این بازی شما با انتخاب گروه و شخصیت برای خود وارد دنیای بزرگ و شگفت انگیز Warcraft می شوید و باید با خطراتی که در این سرزمین بزرگ وجود دارد مقابله کنید.باید قدرت بگیرید تا بتوانید بر دنیای Warcraft مسلط باشید و بتوانید هر کاری که می خواهید انجام دهید.دنیایی که درگیر جنگ میان دو گروه خوبی ها و بدی ها است و شما هم می توانید یکی از تعیین کنندگان سرنوشت این جنگ باشید.
داستان بازی:


حدود ده سال از جنگی که میان نیرو های شیطانی و نیرو های خوب در گرفته بود می گذرد.جنگی که نیرو های شیطانی به راه انداته بودند و می خواستند شهر انسان ها یعنی Azeroth را نابود کنند.اما با اتحاد انسان ها و Elf ها و حتی گروهی از orc ها به نام Tauran جنگ به نفع نیرو های متحد و خوب تمام شد.اما این پایان جنگ نبود.طبل های جنگ باز هم به صدا در آمد و جنگ دیگری آغاز شد اما این بار تنها انسان ها در خطر نبودند بلکه همه در خطر بودند و باید در این جنگ شرکت می کردند تا بتوانند دنیای خود را نجات دهند و به مقاصد خود برسند.

گرافیک بازی:

سازندگان بازی بر روی گرافیک بازی بسیار دقت کرده اند.همه موارد بسیار زیبا طراحی شده است و جزئیات به خوبی رعایت شده است(مثل امواج رود ها و نور خورشید و غروب خورشید و ...).چهره های متفاوتی هم که برای شخصیت ها وجود دارد تا حدودی خوب طراحی شده است و در طراحی آن ها بسیار دقت شده است.گرافیک دمو بازی هم بسیار خوب و زیبا است و همه چیز مخصوصا چهره بازیکنان بسیار خوب طراحی شده است.

صدا گذاری:

صدا های شخصیت های بازی بسیار مناسب است.هم چنین موسیقی که در میان بازی پخش می شود هم خوب و مناسب با آن محیط است.از نکات جالب در صدا گذاری این است که شما حتی می توانید صدای خنده و یا گریه خود را نیز بشنوید.

امکانات:

-امکانات شخصیت ها:

شما در بازی می توانید یکی از دو گروه Alliance و Horde را انتخاب کنید و بازی نمایید.گروه Alliance شامل Human,Elf,Dwarf,Gnome و گروه Horde شامل Orc,Tauran,Troll,Undead است.هر کدام از این قبیله و گروهک ها برای خود سربازان و نیرو هایی دارند.در کل انواع سرباز ها و نیرو ها(Class) در بازی:

Warrior:جنگجو ها که قدرت زیادی برای جنگیدن دارند و با سپر ها و زره های آهنین خود به جنگ می روند.این گروهک قدرت جادویی ندارد.اما قدرت های جنگی بی نظیری دارد.یک جنگجو عمر(Health) زیاد هم دارد.جنگجو برای استفاده از قدرت از Rage استفاده می کند.Rage هم با جنگیدن پر می شود.جنگجو همه لباس های جنگی را می توند به تن کند.(لباس ها می تواند لباس معمولی زره و یا لباس چرمی و ... باشد.)

-برخی از سلاح ها و ... را همه نیرو ها و یا بعضی نیرو ها و گروه ها می توانند یاد بگیرند.مثال:

چاقو:همه می توانند یاد بگیرند.

چوب دستriest و Mage و Warlock می توانند یاد بگیرند.

و...

همچنین جنگجو می تواند تقریبا از همه سلاح های جنگیدن به جز چوب دست جادویی و عضا(Staff) استفاده کند(یعنی چنگچو می تواند از شمشیر و تبر و گرز و چاقو و تیرکمان استفاده کند)

-Paladin:یک Paladin همانند جنگجو است.اما تفاوت های کوچکی هم با آن دارد.Paladin بیشتر از گرز برای جنگ استفاده می کند.عمر زیاد دارد و می تواند جادو نیز داشته باشد(جادویی هایی مثل قدرت بیشتر و بهبود عمر و ...).یک Paladin هم اغلب لباس ها و سلاح های جنگجو را می تواند استفاده کند.

-Rogue:این سرباز قابلیت پنهان شدن و دزدی کردن را دارد.عمر متوسطی دارد و به جای جادو از نیرو(Energy) خود استفاده می کند.سلاح این نیرو چاقو است و تقریبا بیشتر لباس ها را می تواند استفاده کند.

-Priest:این نیرو قدرت ها متفاوتی دارد که بیشتر مربوط به جادو می شود.مهم ترین قدرت یک Preist امکان جان بخشی است.(یعنی زیاد کردن عمر یا خوب کردن عمر و یا زنده کردن یک فرد و ...).این نیرو بیشتر از جادو های مختلف برای نابود کردن دشمن استفاده می کند.سلاحش گرز و چوب دست جادویی(Wand) و عضا و چاقو است.لباس این نیرو هم لباس معمولی است. و عمر متوسط دارد.

-Mage:این نیرو هم بیشتر قدرتش جادو است.عمر کمی دارد و از جادو استفاده می کند.سلاحش عضا است.لباس های معمولی هم می تواند استفاده کند.

-Warlock:یک نیرو که تا حدودی به طرف تاریکی رفته است.قدرت این نیرو, نیرو های تاریکی است و از جادو های سیاه استفاده می کند.عمر این گروه متوسط است و از جادو استفاده می کند.سلاح اولیه اش چاقو است و لباس معمولی می تواند استفاده کند.

-Hunter:این گروه بیشتر قدرتش شکار و استفاده از تفنگ است.عمر متوسطی دارد و از جادو استفاده می کند.اگر هم قدرت بگیرد می تواند برای خود یک جانور داشته باشد که بسیار قدرمند است.سلاح اصلی این گروه تبر است و تقریبا همه لبسا ها را می تواند استفاده کند.

-Druid:نیرویی که می تواند خحود را شبیه جانوران کند.این نیرو عمر متوسی دارد و از جادو استفاده می کند.سلاحش عضا است و لبسا های معمولی استفاده می کند.

-Shaman:این نیرو قدرتش جادو است و سلاح اصلی اش گرز می باشد و لبسا معمولی دارد و عمر متوطی هم دارد.

شما برای شخصیت خود می توانید چهره و رنگ مو و مدل مو و رنگ پوست و ... انتخاب کنید.هر نیرو جادو و امکانات خاص خود را دارد.

برای به دست آوردن وسایل و امکانات شما نیاز به پول دارید.3 واحد پولی در بازی وجود دارد.برنز و نقره و طلا.هر صد برنز برابر با یک نقره و هر نقره برابر با 1 طلا می باشد.از دو راه می توانید پول به دست آورید:


1.جنگیدن و خرید و فروش:شما می توانید با دشمن بجنگید و از پول های آن استفاده کنید و وسایل او را بفروشید.(با کشتن دشمن تجربه هم می توانید به دست آورید)

2.ماموریت:شما می توانید از افراد مختلف ماموریت گرفته و با انجام آن ها پول و وسایل و تجربه(Experience) به دست آورید.

تجربه یا Experience برای گرفتن درجه(Level) نیاز است و شما با گرفتن درجه قدرت هایتان مثل عمر و قدرت بدنی و قدرت فکری و ... افزایش می یابد.هر درجه مقدار درجه متفاوتی دارد.هر چه درجه بیشتر باشد تجربه بیشتری هم می خواهد.اگر درجه شما از ده بیشتر شود یک امکان جدید جادویی نیز می گیرید.

بازیکن شما دارای کوله پشتی است که می تواند از آن برای حمل وسایل استفاده کند.شما می توانید چند کوله پشتی داشته باشید.چند نوع کوله پشیتی وجود دارد که انواع آن بر اساس رنگ و میزان اندازه آن است.

-امکانات خود بازی:

شما می توانید شخصیت خود را در همه سرزمین ها با استفاده از کشتی یا شنا کردن و یا راه رفتن و یا استفاده از پرنده ببرید.سرزمین هایی مثلAzeroth (سرزمین انسان ها)که شامل Storm wind و Iron forge ... می شود و یا سرزمین Kalimdor (برای Elf ها) و ...

شما بازی را به دو صورت اینترنتی و یا سخات سرور مجازی بازی کنید.

در صورتی از سرور بازی اینترنتی استفاده کنید می توانید با دیگر شخصیت ها حرف بنزید(حتی امکان فرستادن پیام خنده و یا خوشحالی و درود و هم دارید)

شما می توانید گروه هم تشکلی دهید.وقتی گروه تشکیل می شود تجربه های گرفته شده تقسیم می شود(در ضمن پول هم در صورت تمایل می تواند تقسیم شود).شما می توانید با افراد دیگر در بازی جنگ تک به تک و دوستانه هم انجام دهید.

در بازی شهر یا دهکده های زیادی وجود دارد که شما می توانید به آن مکان ها بروید تا خرید و فروش کنید و یا ماموریت بگیرید و یا به سرزمین های دیگر بروید و ...

زمان در بازی مشخص است و به هنگام شب همه دنیای Warcraft تاریک شده و به هنگام روز روشن می شود(همانند دنیای واقعی).البته در یک سری از سرزمین ها مانند سرزمین Undead ها همیشه شب است و هیچ نور و صبحی وجود ندارد ولی در سرزمین انسان ها هم شب و هم روز و نور وجود دارد.

شما امکان استفاده از نقشه هم دارید که به وسیله آن می توانید همه مکان ها را ببینید و یا یاران و بازیکنان دیگر را پیدا کنید.نقشه بازی می تواند نقشه شهری که شما هستید باشد و یا نقشه آن سرزمین و یا نقشه کامل دنیای Warcraft.

در کل این بازی یکی از بازی های زیبا در سبک خود است و در رده بهترین بازی های جهان قرار دارد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 آذر 1389    | توسط: amir mahdipoor    |    نظرات()